Volby do zastupitelstva obce

Hrad Bezděz – aktuální informace
31. 3. 2022
Latinskoamerické tance pro ženy každou středu od 18:30
23. 6. 2022

Volby do zastupitelstva obce

Připravujeme komunální volby

 

Volby do zastupitelstev měst a obcí ČR proběhnou letos 23. – 24. září. Doporučujeme všem subjektům připravujícím kandidátní listiny, petice na podporu nezávislých kandidátů či sdružení nezávislých kandidátů a prohlášení kandidátů včasnou konzultaci s pověřenými pracovníky registračního úřadu.

I drobná (zdánlivě administrativní) pochybení mohou vést k opakované korespondenci a opakovaným návštěvám na MěÚ k odstranění chyb. Úplně nejlepší je, pokud se přijdete poradit ještě dříve, než začnete sbírat podpisy pod petici či vyplňovat prohlášení kandidáta. Rádi s Vámi formuláře předem projdeme, upozorníme Vás na možné „zrady“ a společně tak přispějeme k tomu, že množství oprav v předložených dokumentech dosáhne svého historického minima 😊. Nejčastějším nedostatkem je, že kandidát nebo petent na petici má uvedeny údaje, které nejsou v souladu s registrem obyvatel. Řešením je opsat osobní a adresní údaje z občanského průkazu. Tedy celé jméno, příjmení a adresu tak, jak je uvedena v dokladu totožnosti.

Pokud vyplňujete údaje rukou, pak, prosím, dbejte na čitelnost. Vámi uváděné údaje jsou ověřovány v registru obyvatel, ale potřebujeme je přečíst…

Pro přípravu kandidatury, prosím využijte informace a vzory zveřejněné na webových stránkách krajského úřadu. Usnadníte si práci. Volby 2022 do zastupitelstev obcí | Správní odbor | Liberecký kraj (kraj-lbc.cz)

Pro nezávazné konzultace nad připravovanými dokumenty už nyní můžete kontaktovat Bc. Petru Musilovou, tajemnici MěÚ (musilova@doksy.com, 739/465 055, 487 882 413) nebo Mgr. Zdeňku Kadlecovou, vedoucí vnitřního a správního odboru MěÚ Doksy (kadlecova@doksy.com, 478 882 416, 734/233 044).

Děkujeme Vám!